Web design

Web design, který děláme, je čistý a návodný. Elegantně poutá pozornost na obsah a nabádá uživatele ke krokům, které si klient předem určil. Působí důvěryhodně a uživatele udrží na stránkách. Usnadňuje práci programátorům a šetří vaše náklady při dalších změnách.

Navrhneme vám grafiku nového webu
Předěláme grafiku stávajícího webu
Poskytujeme konzultace a oponentury
Naše priority
Reference

Návrh grafiky nového webu

Vytvoříme vám stránky od A do Z. Začínáme tvorbou drátěných modelů (wireframů), kde se ucelí struktura webu. Vytvoříme tak kostru webu se všemi jejími prvky a rozmístěními. I zde se řídíme především použitelností pro koncového uživatele.
Poté dáme webu jedinečnou tvář. Na základě prvotního konceptu, vybereme takové barvy, které podpoří značku a zároveň pomůžou v orientaci na webu. Uživatel poté na první pohled rozezná běžný text od odkazů, vidí jasně navigaci webem, pozná důležitá sdělení a kliká tam kam chcete.
Následuje výběr písma, tak aby se obsah dobře četl. Volíme takové fonty, kterými uživatelé běžně disponují a jsou na ně zvyklí. Ty se často doplňují s výraznějšími fonty nadpisů či navigace.
Při tvorbě grafiky plně respektujeme všechna specifika SEO optimalizace a maximálně jich využíváme. Webdesign a SEO optimalizace u nás žijí ve vzájemné symbióze. Veškeré tyto kroky samozřejmě konzultujeme s klientem. Umíme také přizpůsobit grafický návrh redakčnímu systému a tím minimalizujeme náklady s webdesignem spojené.

Redesign stávajícího webu

Rádi pomáháme existujícím webům, které už uživatele nebaví nebo se v nich nevyznají. Řídíme se stejnými zásadami jako při tvorbě nového webu. Na těchto projektech nás nejvíc baví vymýšlet individuální řešení. Někde stačí zvýšit kontrast a pohrát si s typografií, jinde je nutné předělat web od základů. Každý redesign je jiný a pokaždé je to zábava. Grafiku řešíme spolu s použitelností. Je skvělé pozorovat, jak nový design webu prospěl.

Konzultace a oponentury

Chcete poradit s grafikou nebo použitelností webu, ale finální návrh grafiky si řešíte sami? Chcete znát názor někoho jiného? Máme za sebou projekty, které nás mnohé naučily. Naše zkušenosti vám rádi předáme. Návrh rozebereme od celku k detailům a předáme vám analýzu s návrhy možných řešení.

Naše priority

Čistota

Častý nešvar dnešních webů je přeplácanost, upřednostnění grafiky před obsahem nebo snaha za každou cenu zaujmout.  Rádi děláme čisté weby, bez zbytečných efektů, kudrlinek a přechodů. Ty jsou v malé míře akceptovatelné pouze tehdy, mají-li význam a korespondují-li s celkovým konceptem webu. Je nežádoucí aby efekty obtěžovali uživatele a znepříjemňovali mu cestu stránkami.  

Jednoduchost

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. Složitá struktura webu či grafického návrhu, webu nic nepřidá. Ubírá mu ale hodně. Pročítání stránek by mělo být co nejjednodušší, grafika by neměla web zpomalovat. Toto pravidlo je na stránkách často porušováno ve jménu zaujmutí uživatele.  V praxi to vypadá tak, že na vás na stránkách vše bliká, o přízeň se hlásí milion barev a abyste na návštěvu těchto stránek skutečně nikdy nezapomněli, vyděsí vás hlasitá hudba. Tak takhle to neděláme a ani nechceme. Ideální je zaujmout uživatele obsahem vhodně doplněným grafikou.

Přehlednost

Návštěvník webových stránek, by se měl během několika sekund na stránkách zorientovat. Lidi stresuje, pokud musí něco dlouho hledat. Výsledkem většinou bývá přechod na jiný web. Proto je pro nás důležité dělat přehledný web. Kde jsou jednotlivé prvky umístěny tak, aby je uživatel dlouho nehledal. Vše je zde intuitivní. Je dobré vymýšlet nové způsoby, ale někdy je lepší držet se těch vyzkoušených a funkčních.

Reference

Peníze.cz – celkový redesign obsahového webu

Peníze.cz - ukázka nového designu

Olson.cz – celkový redesign obsahového webu a online obchodu

Olson.cz - ukázka nového designu

Renocar.cz – celkový redesign firemního webu

Renocar.cz - ukázka nového designu

Mediář.cz – spolupráce na grafice

Mediar.cz - ukázka nové grafiky

Comments are closed.